econoline

econoline_schema_2

econoline_schema_1

Aliplast Econoline

Charakteristika:
Systém ECONOLINE je systém bez tepelnej izolácie, určený na konštruovanie vnútorných priehradiek, rovnako pevných ako aj tých s oknami a dverami. Šírka profilov 51 mm (o 6 mm viac ako štandard všeobecne platný na trhu) dáva veľkú voľnosť projektantom a vytvára pohodlie pre dodávateľov. Systém umožňuje používanie presklených zostáv s hrúbkou od 3 mm do 38 mm. Sklá sú upevňované a utesňované v drážkach krídiel s použitím zasklievacích líšt z hliníkových tvarovaných profilov a tesnení. Systém Econoline je kompatibilný s inými systémami Aliplast: spoločné zasklievacie lišty, tesnenia, rohové profily a kovanie. Systém Econoline ponúka verziu dverových profilov so špeciálne profilovanou eurodrážkou na kovanie za účelom upevnenia dorazových zapustených závesov. Určitým doplnkom je podsystém INNERWALL, ktorý sa ideálne hodí na usporiadanie kancelárskeho priestoru – je to surová kostra, do ktorej sú nastreľované lakované lišty. Umožňuje použitie interiérových žalúzií.

 

- dvere a segmenty deliacich priečok určené na všeobecné použitie vo verejných budovách a priemyselných objektoch (v kancelárskych miestnostiach)
- dvere ECONOLINE môžu byť zabudované do deliacich priečok vyrobených zo segmentov ECONOLINE alebo iných priečok ľubovoľnej konštrukcie, v súlade s technickým projektom objektu
- možnosť konštruovania posuvných a kyvných dverí, spájanie priečok v ľubovoľnom uhle a vystužovanie už vyhotovených a dokonca namontovaných prvkov

econoline_schema_3econoline_schema_4


imperial

imperial_schema_2

imperial_schema_1

Aliplast Imperial

Charakteristika:
Trojkomorový systém určený na konštruovanie vonkajších dverí, okien a rôznych vitrín. Tepelná preložka uplatnená v profiloch so šírkou až 24 mm, vyrobená z polyamidu obohateného pridaním viacsmerne orientovaného skleného vlákna výrazne zvyšuje mechanickú pevnosť vonkajšej a vnútornej komory profilov.

Tepelná preložka je navyše vybavená tesniacou šnúrou Coex, ktorá počas vypaľovania práškovo lakovaných profilov vytvára spoľahlivú paroizoláciu a dokonalé tesnenie. Dverové profily IMPERIAL majú súčiniteľ prestupu tepla UR=2,2÷2,3 W/m2K, čo ich klasifikuje do materiálovej skupiny 2.1 podľa DIN 4108.

Vďaka svojim parametrom: široké profily 65 mm (okenné rámy, dverové zárubne, stĺpiky, dverné krídla) a 74 mm (okenné krídla) a hrúbka steny 1.7÷2.0 mm bol vytvorený pevný, statický profil, ktorý umožňuje konštruovanie dverí s maximálnymi rozmermi krídla: šírka 1300 mm – pri maximálnej výške 2200 mm a šírka 1200 mm - pri maximálnej výške 2400 mm. Systém upevnenia výplní: od 4 do 51 mm (umožňuje presklenie zvonku), používanie značkového kovania a širokej škály riešení prahov zvýrazňuje veľmi modernú a všestrannú stránku tohto systému. Prednosťou okien IMPERIAL je možnosť správneho výberu krídla k rozmerom okna (viacero druhov okenných rámov a krídiel) a výber krídla v závislosti od kovania – krídla určené pre typické hliníkové kovania, zhodné so štandardom EURO a pre kovania plastových okien.

- vitríny presklené izolačným alebo bežným sklom
- otváraco-sklopné okná, otváracie, sklopné, sklopno-posuvné
- dvere otvárané von, dovnútra, jedno a dvojkrídlové dvere, dvere s dodatočným presklením
- kývne a posuvné dvere
- otáčavé okná s vertikálnou a horizontálnou osou otáčania

imperial_schema_3imperial_schema_4


intruder

intruder_schema_1

Aliplast Intruder

Vysokokvalitné hliníkové systémy a technológie ich spájania, zaistenie primeraných parametrov tepelnej a akustickej izolácie, utesnenie proti prieniku zrážkovej vody a prúdeniu vetra, všetko prispôsobené poľským a európskym stavebným normám – ponuka dokonca pre najnáročnejších zákazníkov.

Tepelne izolovaný systém na zástavbu dverových a okenných výplní, dvojkomorový (okná) alebo trojkomorový (dvere), okrem tradičnej funkcie O, S, O/S môžu byť okná projektované ako otvárané a vyklápané smerom von – v tomto prípade je k tomuto typu okien nevyhnutné uplatnenie špeciálnych nožnicových ramien. Systém je veľmi populárny na britských ostrovoch. Hĺbka rámov, krídel okien a dverí je 51 mm.

- pevné vitríny
- otváraco-sklopné, otváracie a sklopné okná
- okná otvárané a vyklápané dovnútra

intruder_schema_2intruder_schema_3


superial

superial_schema_1
 

Aliplast Superial

Charakteristika:
Systém so zvýšenou tepelnou izoláciou. Vďaka trojkomorovým tepelným preložkám, komorovému stredovému tesneniu a špeciálnym zasklievacím tesneniam systém dosahuje koeficient UR < 2.0 W/m2K (materiálová skupina 1,0 podľa normy DIN 4108). Hĺbka okenných rámov a profilov do pevnej zástavby je 75 mm. Hĺbka okenných krídel 84 mm. Systém Superial využíva príslušenstvo (rohové profily, spojovacie T profily), zasklievacie lišty a kovania z iných tepelne izolovaných systémov. Systém dosahuje veľmi dobré akustické vlastnosti a umožňuje používanie výplní s hrúbkou 14-61 mm.

- rôzne okná a vonkajšie vitríny
- otváraco-sklopné, otváracie, sklopné a sklopno-posuvné okná
- dvere otvárané dovnútra, založené na modifikovanom okennom krídle
 

superial_schema_2superial_schema_3